Strona głowna » Aktualności » Biblioteka+ podsumowanie

Biblioteka+ podsumowanie

Biblioteka PlusW dniu 7 grudnia w Gminnym Domu Kultury w Zakrzówku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Rozszerzenie działalności Gminnej Biblioteki w Zakrzówku poprzez jej wyposażenie” realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek.

Po powitaniu przybyłych gości uroczystość uświetniły pokazy zespołów tanecznych oraz gość specjalny: Paweł „Pitzo” Mazur – finalista programu „Mam Talent” z 2012 roku. Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna z realizacji projektu oraz zwiedzanie pomieszczeń Biblioteki wyposażonych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program artystyczny zakończył występ seniorek z zespołu „Och Baby” wprowadzając świąteczną atmosferę. Będąc pod urokiem pięknego wykonania kolęd i pastorałek zebrani goście udali się na poczęstunek złożony z regionalnych potraw.Spotkanie to było okazją do złożenia podziękowań dla wszystkich osób, które przyczyniły się do zwieńczenia tej największej inwestycji zakrzowieckiej Biblioteki – to kolejny powód do dumy i dowód na skuteczność naszego Samorządu, który przyznał Bibliotece dotację celową na realizację tego zadania.

Ta zauważalna inwestycja sprawiła, że Biblioteka nabiera blasku i z pewnością będzie miejscem spotkań i wielu ciekawych przedsięwzięć. Korzyści z Programu odniosła biblioteka, jej pracownicy, a przede wszystkim Czytelnicy. Najważniejsze jest dla nas „utrzymanie” dotychczasowych czytelników i zdobycie nowych. Oby dziś, w natłoku komercyjnych ofert i wobec tylu nowych nośników informacji, zainteresowanie książką nie spadało.

Naszym zadaniem jest wyjście z taką ofertą, która zaciekawi i w przyszłości da wymierne efekty w postaci wzrostu czytelnictwa, zwłaszcza wśród najmłodszych odbiorców.

Najważniejsze korzyści z uczestnictwa w programie Biblioteka+ to:

  •   wzmocnienie pozycji biblioteki w społeczności lokalnej,
  •   przychylność władz samorządowych, zrozumienie dla potrzeb biblioteki i konieczności stworzenia jej warunków do aktywnych działań,
  •   szacunek ze strony użytkowników,
  •   wpisanie się na stałe w społeczny krajobraz dynamicznie rozwijających się działań twórczych,
  •   możliwość zyskania partnerów do wspólnych przedsięwzięć,
  •   prestiż i uznanie w środowisku zawodowym w skali lokalnej i ponadlokalnej.

Impreza została sfinansowana ze środków otrzymanych w ramach programu Biblioteka+.

Info_B+

Galeria zdjęć:

Album o Gminie Zakrzówek

Album Gmina Zakrzówek – w dolinie Bystrzycy

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Godziny Pracy

Poniedziałek 7:30 - 15:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 15:30

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
w Zakrzówku
ul. Żeromskiego 24 B
23-213 Zakrzówek
tel/fax: (81) 82-15-036
biblioteka@zakrzowek.gmina.pl
www.gbp.zakrzowek.gmina.pl

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast