Strona głowna » Aktualności » Zmian w Bibliotece ciąg dalszy

Zmian w Bibliotece ciąg dalszy

Biblioteka PlusGminna Biblioteka Publiczna w Zakrzówku otrzymała nowe wyposażenie zakupione w ramach zadania „Rozszerzenie działalności Gminnej Biblioteki w Zakrzówku poprzez jej wyposażenie” realizowanego ze środków Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek.

Oprócz urządzeń biurowych zakupione zostały nowe komputery dla pracowników, a dla naszych Czytelników, w ciągu najbliższych tygodni, ponownie uruchomimy pracownię internetową. Znajdą się w niej trzy nowoczesne komputery umożliwiające korzystanie z Internetu, pakietu biurowego i wielu innych programów.

Zamontowane zostały nowe regały biblioteczne, co pozwoliło na wygodniejsze i bardziej przejrzyste rozlokowanie księgozbioru. Oprócz nowych regałów w Bibliotece pojawiła się także kanapa oraz stoliki i krzesła dla osób chcących na miejscu skorzystać z księgozbioru czy też dokładniej zapoznać się z książką przed jej wypożyczeniem.

Przed regałami z literaturą dziecięcą położyliśmy grube dywaniki, dzięki czemu nasi najmłodsi czytelnicy nie muszą już siadać na posadzce w trakcie wybierania książek.

Mamy już meble, w bibliotece piętrzą się pudła z zabawkami – już niedługo rozpocznie działalność nasz Klub Malucha.

Aby dostosować Bibliotekę do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo zakupiliśmy schodołaz, który w łatwy sposób pozwoli dostać się na piętro zarówno osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich jak i mającym inne problemy ruchowe.

Na stronie internetowej Biblioteki w najbliższym czasie pojawi się na niej katalog księgozbioru, w którym można będzie sprawdzić dostępność książek będących w posiadaniu Biblioteki. Logo Biblioteki – sympatyczną sowę w okularach widniejącą na stronie internetowej zaprojektowała Małgorzata Borowicz.

Zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki i regularnego zaglądania na naszą stronę internetową www.gbp.zakrzowek.gmina.pl, na której na bieżąco publikujemy informacje z życia Biblioteki.

Loga_B+

Album o Gminie Zakrzówek

Album Gmina Zakrzówek – w dolinie Bystrzycy

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Godziny Pracy

Poniedziałek 7:30 - 15:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 15:30

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
w Zakrzówku
ul. Żeromskiego 24 B
23-213 Zakrzówek
tel/fax: (81) 82-15-036
biblioteka@zakrzowek.gmina.pl
www.gbp.zakrzowek.gmina.pl

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast